Aktuálně

Veřejná brigáda – 5.3.2023

Zveme Vás na pravidelnou veřejnou brigádu, tentokrát v neděli 5.3.2023 se srazem v 9:00 hod. na nádraží v Zubrnicích. V průběhu dne budeme odstraňovat popadané stromy v okolí tratě a připravovat materiál na výměnu pražců (povolovat upevňovadla, kolíčkovat pražce). Drobné občerstvení zajištěno. Děkujeme za Vaši účast.

Prodloužení tratě – záměr a aktuální situace:

ZMŽ potvrdila zájem o budoucí postupné zprovoznění celé trati Velké Březno – Úštěk odkoupením v její celé délce v roce 2008 od tehdejší Správy železniční dopravní cesty. Než se však přistoupilo k vlastním pracím nad Zubrnicemi, bylo nutné dokončit opravu úseku Velké Březno – Zubrnice a následně zajistit provoz historických vlaků krajské turistické linky T3. Po určité stabilizaci

Veřejná brigáda – únor 2023

Únorová veřejná brigáda se koná v neděli 5.2.2023 se srazem v 9:00 hod. na úštěckém horním nádraží. Budeme pokračovat s úpravou pozemků u Habřiny. Děkujeme za Vaši účast nebo za podporu veřejné sbírky (více na www.jedemdal.cz).

Děkujeme za podporu po celý rok 2022

Děkujeme všem účastníkům veřejných brigád i podporovatelům veřejné sbírky za výpomoc v letošním roce. Přejeme Vám příjemné svátky a plné zdraví do příštího roku. Brzy zase na shledanou, třeba již na první brigádě v roce 2023 v neděli 8. ledna.

Z veřejné brigády – 4.12.2022

Děkujeme za vysokou účast na nedělní veřejné brigádě. Vedle vyřezávání a pálení vegetace na Habřiňské stráni se stihla i poslední letošní betonáž rampy, úklid trámů, řezání palivového dřeva, připevnění svěráku a plno dalších činností. A kotlíkový gulášek z muflona od Mirka Sulina byl luxusní…